temas çocuk merkezi

Türkiye’ de İlk Duyu Bütünleme Terapisi

TEMAS Çocuk Merkezi’nde 2004 yılından beri farklı gelişen çocuklarla çalışıyoruz. Çocuk fizyoterapisi ve ergoterapisi alanındaki deneyimimizi dünyada kullanılan en yeni yöntemler ile birleştiriyoruz. Ve en etkili haliyle uyguluyoruz. Yenilikçi ve araştırmacı yaklaşımımız Türkiye’de ilk kez Duyu Bütünleme Terapisini başlattığımız günlerden beri bize yol gösteriyor.

Terapideki başarımızı artıracak bizi ileriye taşıyacak birçok yöntemi takip ediyoruz. Eğitim programlarına katılarak çocuklarımıza fayda sağlayacak her yeni bilgiyi öğreniyoruz. Tüm bilgilerimizi bütüncül terapi metodumuz çerçevesinde hayata geçiriyoruz.

Her bebek ve çocuk durmaksızın büyür ve gelişir. Ancak bazen bu süreç genel olarak gözlemlenen ve kaydedilen standartlar çerçevesinde gerçekleşmez. Bazen yaramazlık gibi görünen ama aslında doğru destekle çözülecek “basit” zorluklar söz konusu olabilir. Bazen de diğer çocuklarla birlikte öğrenip onlarla kaynaşmasını engelleyebilen, günlük hayatını zorlaştıran  ciddi durumlar mevcuttur.

Nasıl Yapıyoruz?

Bedensel, zihinsel veya duyusal zorluklar yaşayan ve farklı gelişen çocuklara, gereksinimleri olan desteği sağlamak için birçok farklı terapi yönteminden faydalanmak gerekir.

Bizler, bütüncül terapi metodumuz  çerçevesinde, her bebek ve çocuğun tanısını, ona özel durumunu belirliyoruz. Birçok farklı tedavi, terapi ve eğitim yöntemini o vakaya özgü şekilde birleştireriyoruz.Ve çocuğunuza  özel bir program oluşturuyoruz.

Aile, öğretmen ve ilgili kişilerle  işbirliği içinde uyguladığımız bu eğitim programlarının ayrıntılarına Hizmetlerimiz  menüsünden ulaşabilirsiniz.