2023 Temas Yeni Yaz Kampı Tarihleri :

1.Dönem    15 Mayıs- 02 Haziran 2023

2.Dönem     05 Haziran-  23 Haziran 2023

3.Dönem     03  Temmuz – 21 Temmuz 2023

4.Dönem      24 Temmuz – 11 Ağustos  2023

Bilgi ve Kayıt için Füsun Tabaklar : 0 530 500 12 83

Temas  Yaz  Kampı

Çocuklarımızın yaz günlerini neşeyle doldururken, aynı zamanda duyusal ve duygusal gelişimlerinde fark yaratabilmek amacıyla 2013 yılından itibaren Temas  Doğa  Kampı çalışmalarını başlattık.

Şehrin gürültüsünden uzakta, Riva’ya yakın, çam ormanına komşu kocaman bahçemizde her yaz iki haftalık yoğun duyusal eğitim programları düzenliyoruz.

Toplam 8-12 kişilik öğrenci grupları için 4 deneyimli uzman eğitmen ve ihtiyacı olan her çocuk için bir asistan öğretmen. Özel eğitimli terapi köpeğimiz ve atlar (hipoterapi) aracılığıyla çocuklarımız hem eğleniyorlar hem de fark etmeden kendileri için önemli atılımlar gerçekleştiriyorlar.

Her çocuğun kapsamlı ön değerlendirilmesi sonrası bireysel önceliklerini ve kamp hedeflerini belirleyerek çalışmalara en yüksek verimlilikle katılımlarını sağlıyoruz. Birçok farklı terapi ve eğitim yönteminden faydalanarak yoğun bir “kamp performansı” yakalamalarına destek oluyoruz.

Bir yandan duyu bütünleme, denge, dikkat, koordinasyon, planlama-çözme-uygulama gibi klasik aktivitelere odaklanırken bir yandan da heyecan, rekabet, öfke gibi güçlü duygularla baş etme alışkanlıklarını fark etmeden kazandırmak ana hedefimiz. Duyu bütünleme terapisi aracılığıyla hem çocuğun self-regülasyon becerilerini destekliyor hem de kendine güveni artırmayı ve her çocuğun grup içinde takip ve katılımı gerçekleştirmesini amaçlıyoruz.

Bu büyük hedeflere koşarken çocukların eğlenmesi ve oyun aracılığıyla öğrenmesi en önemli aracımız.

Kampta Neler Yapıyoruz ?

  • Halatlı uçuş parkurumuzda egzersiz yapıyoruz.
  • İstediğimiz kadar kirleniyor, kumlar, otlar, köpükler ve suyla oynuyoruz.
  • İzcilik yapıp çadır kuruyor, define avına çıkıyor, takım çalışmasını öğreniyoruz.
  • Yerliler gibi ritim tutup dans ediyoruz.
  • Yastık ve su savaşları yapıyoruz.
  • Reddettiğimiz tat ve dokular varsa onlarla tanışıyor, gerekirse kır soframızda yeme-içme terapisi çalışmaları yapıyoruz.
  • Sıra beklemeyi, grup içinde söz almayı öğreniyoruz.
  • Yaratıcı sanat terapi etkinlikleriyle kendimizi ifade etmeyi öğreniyoruz.
  • Sıcak saatlerde Xbox 360 Kinect sanal gerçeklik sisteminin içine giriyor, koordinasyon, dikkat ve sürdürme çalışıyoruz.

Ve en önemlisi de bireysel derslerden ve eğitim odalarından bir süreliğine çıkıp arkadaş grubumuzla birlikte, her şeyi yaşayarak deneyimliyoruz.

2023 Temas Yaz Kampı ile ilgili ayrıntılı bilgi ve kayıt işlemleri için    (0212) 258 46 80/83 ve 0530 500 12 83’ten bize ulaşabilir,https://www.instagram.com/yesmunveren/ adresinden güncel duyuruları takip edebilirsiniz.

Geçmiş Temas Yaz Kampları